Mbase do të filloni t'i përdorni menjëherë

Mbase do të filloni t’i përdorni menjëherë

Ne të gjithë jemi përdorues me përvojë të smartphoneve, por është e pamundur të dimë të gjitha këshillat rreth tyre, sepse smartphones po bëhen gjithnjë e më të avancuar.

Më poshtë ju sjellim disa këshilla të dobishme për përdoruesit iOS dhe Android që do t’ju ndihmojnë shumë, përcjell rtv21.tv

Blloko reklamat

Mënyra më e shpejtë dhe më e lehtë për të bllokuar reklamat në telefonin tuaj është të aktivizoni Mënyrën e avionit. Punon mirë në të dy iOS dhe Android. Edhe pse ky modalitet është i aktivizuar, nuk do të jeni në gjendje të bëni ose të merrni telefonata.

Fjalëkalimet Wi-Fi

Çdo herë që lidheni me një Wi-Fi të ri, telefoni juaj memorizon fjalëkalimin dhe ju shikoni pika në vend të fjalëkalimit në ekranin tuaj. Ekziston një aplikacion Android që mund t’ju ndihmojë të shihni të gjitha fjalëkalimet Wi-Fi që janë futur ndonjëherë në telefonin tuaj. Është shumë e dobishme kur doni të kujtoni fjalëkalimin për ta përdorur atë në një pajisje tjetër ose ta ndani me miqtë, përcjell rtv21.tv

Krijo përgjigjen tuaj për thirrjet e humbura

Nëse humbisni një telefonatë në iPhone, ka përgjigje teksti që mund të dërgohen me një trokitje të lehtë. Por, është gjithashtu e mundur për të krijuar tuajin. Shkoni te Parametrat, zgjidhni Telefon, pastaj Përgjigjuni me Tekst dhe krijoni mesazhin tuaj.

Kodet sekrete të iPhone

Ju mund të fshehni numrin tuaj për një telefonatë në dalje me një kod të thjeshtë. Nëse futni * # 31 # do të fshehni numrin për të gjitha telefonatat. Nëse keni nevojë vetëm për një telefonatë të caktuar, mund të shkruani # 31 # drejtë para numrit që po telefononi.

Merrni foto gjatë regjistrimit të videos

Ju nuk keni për të ndaluar regjistrimin e videos në iPhone tuaj nëse doni të merrni një foto në të njëjtën kohë. Ju vetëm duhet të prekni butonin e kamerës, e cila shfaqet në ekran me butonin e diafragmës.

Mbyllja e ekranit – Fjalëkalimi 

Mbyllja e ekranit – Koha e Fjalëkalimit është një aplikacion për Android që e bën kohën aktuale të telefonit tuaj (ose opsionet e tjera që lidhen me kohën) fjalëkalimin e ekranit të kyçjes. Kështu që ndryshon gjithë kohën dhe nuk duhet të shqetësoheni nëse dikush mund të ketë parë fjalëkalimin tuaj kur keni hapur telefonin tuaj./21Media