Më vjen mirë që artistat me karrierë t'gjatë n'skenë po inspirohen prej meje që i kom veç 1 vjet karrierë, thotë Nikka

Më vjen mirë që artistat me karrierë t’gjatë n’skenë po inspirohen prej meje që i kom veç 1 vjet karrierë, thotë Nikka

Artistja shqiptare  Nikka ka akuzuar këngëtarin Besnik Qaka që ia vodhi iden për këngën “Ani Mori Nuse”.

Këtë akuzë artistja e ka bërë përmes një postimi të publikuar në rrjetin social Instagram.“Edhe pak dit vjen projekti jem i radhes “Ani Mori Nuse” edhe pse kete ide me kuptimin e plot te fjales ma ka VJEDH artisti ne fjale @besnik_qaka ku e ka lansu projektin para pak diteve, amo pak ka rensi kjo te une se iden munesh mema vjedh po dhuntin qysh un e boj artin smunesh me pas ti e as kerkush, se kta e kom dhunti prej Zoti…Um vjen mir qe artistat me karriere t’gjate n’skene po inspirohen prej idejave tmija qe i kom veq 1vjet karriere 😅 Kshtu qe prej sot po i informoj artistat e Estrades Shqiptare qe i kom lshu nzbritje me oferte idejat e mija artistike muzikore 😂😂😂😂 STAY TUNE shume shpejt keni mi pa edhe deshmite per kejt kto qe i thash… VERSIONI JEM IS COMING SOON 🔊”, ka shkruar Nikka në videon e postuar ku dëgjohet edhe kënga e ripërpunuar.

 

View this post on Instagram

 

Edhe pak dit vjen projekti jem i radhes “Ani Mori Nuse” edhe pse kete ide me kuptimin e plot te fjales ma ka VJEDH artisti ne fjale @besnik_qaka ku e ka lansu projektin para pak diteve, amo pak ka rensi kjo te une se iden munesh mema vjedh po dhuntin qysh un e boj artin smunesh me pas ti e as kerkush, se kta e kom dhunti prej Zoti…Um vjen mir qe artistat me karriere t’gjate n’skene po inspirohen prej idejave tmija qe i kom veq 1vjet karriere 😅 Kshtu qe prej sot po i informoj artistat e Estrades Shqiptare qe i kom lshu nzbritje me oferte idejat e mija artistike muzikore 😂😂😂😂 STAY TUNED shume shpejt keni mi pa edhe deshmite per kejt kto qe i thash… VERSIONI JEM IS COMING SOON 🔊

A post shared by NIKKA (@nikka.official) on

Përderisa për këtë akuzë të bërë nuk ka reaguar Besnik Qaka dhe pritet të shihet nëse do të ketë një të tillë apo jo.

Ai para disa ditëve publikoi ripërpunimin e këngës “Ani Mori Nuse”, e cila u pëlqye nga publiku.

Ndërsa projekti i fundit i Nikkës është “Nina Nona”, e cila është publikuar me 3 shtator dhe deri tani ka marrë mbi 800 mijë klikime në kanalin Youtube./21Media