Duket sikur lojë komputerike

Duket sikur lojë komputerike

Paris sapo u bë edhe më i freskët, sepse tani qyteti ka një fushë basketbolli me ngjyra neoni.

Fusha u dizajnua nga marka franceze e modës “Pigalle” dhe nga agjencia e dizajnit “Ill-Studio”. Në të vërtetë, kjo nuk është hera e parë që Pigalle dekoron fushën, ata e pikturuan atë në vitin 2015, por me përmirësimin e fundit, ata po e marrin atë në nivelin e ardhshëm duke e bërë shumë të veçantë dhe të duket sikur lojrat kompjuterike, shkruan rtv21.tv.

Fusha është në mes të dy ndërtesave të banimit të vjetëra. Ky sfond gri e bën të dukshme edhe më shumë fushën e veçantë./21Media