Salah është blerja më e madhe e deritashme

Salah është blerja më e madhe e deritashme

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka lavdëruar blerjen e kësaj verë, Mohamed Salah.

“The Reds” ditë më parë kanë nisur përgatitjet për edicionin e ri. Reprezentuesi i Zvicrës, Salah është blerja më e madhe e deritashme e kësaj verë tek skuadra e Jurgen Klopp.

Tekniku gjerman mendon se ish-sulmuesi i AS Romës, është lojtar fantastik, një lojtar që bën shumë gola.

Salah?A i ka luajtur në Itali, në një kampionat shumë të vështirë për një lojtar sulmues për shkak të taktikave mbrojtëse. Ai shënoi shumë, bënë shumë gola dhe është një lojtar fantastik”, ka thënë Klopp.