Më 12 janar ndeshja miqësore me Suedinë

Më 12 janar ndeshja miqësore me Suedinë

Kombëtarja e Kosovës sot ka arritur në Doha të Katarit, ku më 12 janar do të luajë në ndeshjen miqësore me Suedinë, shkruan rtv21.tv

Në këtë lojë miqësore përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes ka bërë ndryshime të mëdha sa i përket lojtarëve që do jenë në fushëne blertë.

Këtë herë shumica e lojtarëve të ftuar janë nga Superliga e Kosovës, ndërsa nga lista e zakonshme janë, Fidan Aliti, Herolind Shala dhe Anel Rashkaj. /21Media