"Nuk ka nevojë për deklaratë, ma vonë"

“Nuk ka nevojë për deklaratë, ma vonë”

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca e ka parë të panevojshme të flasë para gazetarëve pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit. Pavarësisht insistimit të gazetarëve, Konjufca, ka thënë shkurt se, “nuk ka nevojë për deklaratë, ma vonë”..

LDK-ja në ofertën e fundit që i bëri VV-së i kërkoi të tërhiqet nga posti i kryetarit të Kuvendit dhe LDK-së t’i mbetet kjo pozitë deri në zgjedhjen e presidentit në vitin 2021. Megjithëkëtë, kjo ofertë u refuzua./21Media