Kosova e nisë me fitore "Fed Cup 2018", fitore ndaj Madagaskarit

Loading...

Kosova e nisë me fitore “Fed Cup 2018”, fitore ndaj Madagaskarit

Kombëtarja e Kosovës në tenis, konkurrenca e femrave, e ka nisur me fitore “Fed Cup 2018”, duke mposhtur 2:1 Madagaskarin.

Arlinda Rushiti fitoi 2:1 meçin individual ndaj Tsantanion, kurse Liridona Murati humbi 2:1.

Në meçin vendimtar të çifteve, Rushiti dhe Blearta Ukëhaxhaj mposhtën Robinson, Roviniandro 2:1 në sete.

Urime dhe suksese në ndeshjet tjera./21Media

No automatic alt text available.