Nora Gjakova mposhti sllovenen, për t’iu bashkuar Majlinda Kelmendit dhe Distria Krasniqit në finalet e Grand Prix

Nora Gjakova mposhti sllovenen, për t’iu bashkuar Majlinda Kelmendit dhe Distria Krasniqit në finalet e Grand Prix

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova ka mbyllur serinë e fitoreve në gjysmëfinale, duke mposhtur sllovenen Kaja Kajzer, për t’iu bashkuar Majlinda Kelmendit dhe Distria Krasniqit në finalet e Grand Prix që po mbahet në Uzbekistan.

Gjakova me një ippon mposhti sllovenen për të siguruar medaljen e argjendtë dhe tani siguron finalen në kategorinë deri në 57 kilogramë. /21Media