Kosova fiton ndeshjen e dytë të kualifikimit

Loading...

Kosova fiton ndeshjen e dytë të kualifikimit

Ndeshja mes Kosovës dhe Gjeorgjisë në kuadër të grupit B të kualifikimeve për EURO 2018, në kategorinë e femrave në hendboll ka përfunduar me rezultat 30 me 19 për Kosovën.

Kosova ndeshjen e filloi për së mbari, ku në pjesën e parë ishte dukshëm në epërsi, shkruan rtv21.tv

Ndryshe, nesër me fillim nga ora 17:00 Kosova ndeshet me Izraelin për ndeshjen përfundimtare të kualifikimit./21Media