Kualifikimet për Botërorin 2021 në hendboll

Kualifikimet për Botërorin 2021 në hendboll

Kosova ka shënuar fitore në duel me Gjeorgjinë me rezultat 30:21, në kuadër të grupit të tretë kualifikues për Botërorin “Egjipti 2021” në hendboll.

Kombëtarja jonë është renditur e dyta, me një fitore një barazim dhe një humbje.

Fituesi i grupit Rumania është kualifikuar për fazën e dytë eliminatore për botërorin e ardhshëm.

Kualifikimet janë organizuar në Benevento të Italisë./21Media