Fitore e bindshme e Kosovës

Fitore e bindshme e Kosovës

Përfaqësuesja e meshkujve e Kosovës në hendboll sot u përball me përfaqesuesen e Luxembourgun, në kuadër kampionatit Evropian 2020 për vendet në zhvillim.

Kombëtarja kosovare po tregohet më e suksesshme në çdo aspekt të lojës kështu duke shënuar fitore të bindshme në hendboll me rezultat 23 me 34 për Kosovën.

Në pjesën e parë të takimit, Kosova dominoi me epërsi prej 6 pikëve, me rezultat 17-11, shkruan rtv21.tv.

Ndeshja u zhvillua në Veliko Tarnovco në Bullgari dhe u transmetu drejtpërdrejtë në RTV21 Plus./21Media