Benxhamin Kololli ka shënuar golën e parë për Kosovën

Benxhamin Kololli ka shënuar golën e parë për Kosovën

Në minutën 30-të është shënuar gola e parë  pas një kombinimi të mirë në mes Berishës e Kolollit.

Kosova ka pasur shumë raste të mira shënimi, dhe ai më i miri ishte i Muriqit, i cili nuk arriti ta mposht i vetëm portierin e Maltës.

Ky është takimi i tretë i Ligës së Kampionëve, nga dy takimet e para Kosova ka 4 pikë, me një fitore dhe një barazim.

Kosova është kryesuese e Grupit 3 të Ligës D./21Media