Goli i Muriqit ka rikthyer Kosovën në epërsi prej 2-1 ndaj Maltës

Goli i Muriqit ka rikthyer Kosovën në epërsi prej 2-1 ndaj Maltës

Në minutën e 68, Vedat Muriqi ka shënuar golin e epërsisë për Kosovën.

Ndeshja është duke u zhvilluar në kuadër të Ligës së Kombeve në Stadiumin “Fadil Vokrri”.

Ky është takimi i tretë i Ligës së Kombeve, nga dy takimet e para Kosova ka 4 pikë, me një fitore dhe një barazim.

Numri 9 i Maltes, Michael Mifsud përjashtohet me karton te kuq vetëm një minutë pas golit të shënuar./21Media