Sonte Kosova përballet me Shqipërinë në ndeshjen e vlefshme për Euro 2020

Sonte Kosova përballet me Shqipërinë në ndeshjen e vlefshme për Euro 2020

Përfaqësuesja e meshkujve e Kosovës në hendboll sot do të përballet me Shqipërinë, në kuadër kampionatit Evropian për vendet në zhvillim.

Ndeshja zhvillohet në Veliko Tarnovco në Bullgari dhe fillon nga ora 15:00.

TV21 PLUS do të bëjë transmetimin e drejtpërdrejtë të ndeshjes.

Kujtojmë se Kosova dje ka shënuar fitore ndaj Irlandës me rezultat 47 me 30./21Media