Kosovë 1:1 Çeki

Kosovë 1:1 Çeki

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Kosovë dhe Çeki.

Kjo pjesë ka përfunduar me rezultat 1:1. Golën e parë e ka shënuar Schick në minutën e 16, ndërsa pas katër minutave ka barazuar Vedat Muriqi për Kosovën.

Kjo është ndeshja e katërt, për Kosovën në kuadër të këtyre kualifikimeve, ndërsa ndeshjen e radhës e ka me Anglinë me 10 shtator.

Kosova në këto ndeshje, përballet me mungesën e pesë lojtarëve, si Arbër Zenelin, Milot Rashicën, Hekuran Kryeziun, Herolind Shalën dhe Benjamin Kolollin. /21Media