Maqedonia ka luajtur më mirë në pjesën e parë, duke e mbyllur atë në epërsi

Maqedonia ka luajtur më mirë në pjesën e parë, duke e mbyllur atë në epërsi

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll po e zhvillon ndaj Maqedonisë ndeshje në kuadër të raundit të dytë të para kualifikimeve për FIBA Eurobasket 2021.

Maqedonasit po fitojnë me shifrat 34:29.

Atmosfera në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në kryeqytet është impozante.

Palestra është e stërmbushur, derisa prezent janë edhe Dardanët.