Formacionet e mundshme të skuadrave

Loading...

Formacionet e mundshme të skuadrave

Sot në orën 20:00 do të luhet gjysmëfinalja tjetër e Kupës së Botës ndërmjet Kroacisë dhe Anglisë.

“Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave:

Kroacia (4-2-3-1) Subasic; Vida, Lovren, Corluka, Strinic; Brozovic; Rebic, Rakitic, Modric, Perisic; Mandzukic.

Anglia (3-5-2) Pickford; Trippier, Stones, Maguire; Walker, Lingard, Henderson, Alli, Young; Sterling, Kane.

Franca është finalisti i parë, pasi mbrëmë ka mposhtur Belgjikën me rezultat minimal 1-0.