Kroacia mposht Anglinë

Loading...

Kroacia mposht Anglinë

Kombëtarja kroate ka mposhtur kombëtaren e Anglisë me rezultat 2-1, duke arritur kështu në finale të Kampionatit Botërorë “Rusia 2018”.

Anglezë e nisën mirë ndeshjen dhe në minutën e 5 të ndeshjes kaluar në epërsi më një gol të bukur të shënuar nga mbrojtësi Kieren Trippier.

Pas golit të pranuar kroatët tentuan disa herë që të gjenin rrugën deri të goli po nuk ia dolën dhe pjesa e parë u mbyll me rezultat 1-0.

Pjesa e dytë nisi furishëm nga futbollistët kroat dhe në minutën e 68 Ivan Perisic ia doli që të shënoi golin e barazim.

Më rezultatin 1-1 përfundoi koha e rregullt dhe fituesi i ndeshjes u përcaktuar në vazhdime.

Kroatët ia dolën që në minutën e 109 të shënojnë golin e fitores nëpërmjet sulmuesit të Juventusit, Mario Manzukic.

Kroacia në finale do të takohet me Francën e cila dje mposhti Belgjikën. Ndeshja do të zhvillohet ditën e dielë./21Media