Ndeshja shkon në vazhdime

Loading...

Ndeshja shkon në vazhdime

Në “Luzhniki Stadium” ka përfunduar pa fitues pas 90 minutash, gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”.

Anglezët nuk arritën të ruanin epërsinë të cilën e krijuan qysh në fillim të ndeshjes, duke pësuar gol në pjesën e dytë.

Golin për anglezët e shënoi Tripper, i cili shënoi një gol fantastik kurse rezultatin e vendosi Persic në minutën e 68-të.

Tani mbeten të zhvillohen edhe dy pjesë nga 15 minuta dhe nëse nuk do të ketë fitues as gjatë këtyre minutav ndeshja do të shkoj në penallti.