Sot do të zhvillohen 8 ndeshje

Sot do të zhvillohen 8 ndeshje

Sot do të vazhdojnë ndeshjet kualifikuese për “Euro 2020”.

Gjithsej do të zhvillohen 8 ndeshje, ndërsa ndeshja e parë e ditës është ajo në mes të Armenisë dhe Bosnja & Hercegovina që starton nga ora 15:00.

Në terminin e orës 18:00 zhvillohen gjithsej 3 ndeshje. Zvicra do ta pres në shtëpi Gjibraltarin, ndeshje ku favorit pa asnjë diskutim janë vendasit. Ndërsa dy ndeshjet tjera që fillojnë nga ora 18:00 janë Romania – Malta dhe Gjeorgjia – Danimarka.

Nga ora 20:45 zhvillohen gjithsej 4 ndeshje ku spikatin ndeshjet e gjigantëve evropian, Spanjës dhe Italisë.

Italia do të udhëtojë në Finlandë ndërsa Spanja pret në shtëpi Ishujt Faroe.

Greqi – Liechtenstein dhe Suedi Norvegji janë dy ndeshjet e fundit të ditës së sotme.