Minatori- Vokrri, Prishtina

Loading...

Minatori- Vokrri, Prishtina

Sot u nda nga jeta i ashtuquajturi “Legjenda e Futbollit të Kosovës”, Fadil Vokrri.  Ai la pas një karrierë shumë të suksesshme në futboll sa që për të u kënduan këngë.

Rock grupi Minatori në vitet 80-ta, ia kishte kushtuar një këngë atij dhe “Prishtinës”

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri vdiq sot në moshën 57 vjeçare. Ai nuk i ka mbijetuar sulmit në zemër që ka pësuar në mëngjesin e sotëm./21Media