Vesa Luma publikon video kur këndonte si fëmijë

Vesa Luma publikon video kur këndonte si fëmijë

Këngëtarja e njohur kosovare Vesa Luma, ka gjatë që është pjesë e skenës muzikore. E këtë e dëshmon edhe me një video të publikuar në Instagram sotry. Aty shihet duke performuar si  një vajzë e vogël . “Sot  e 20 vjet me migrofon në dorë, paskam bo edhe show” është përshkrimi që Vesa ka lënë mbi video, përcjell rtv21.tv

Karrrierën në muzikë e vazhdoi edhe kur u rrit, duke sjellur kështu shumë hite. Në muajin ka publikuar remixin e këngës “Inna Di Dance’ në bashkëpunim me bashkëshrotin e saj Big Bastën dhe Mr. Rez./21Media