Kandidati i AAK-së shpalosi programin e tij qeverisës

Kandidati i AAK-së shpalosi programin e tij qeverisës

Hajrush Kurtaj nga AAK, i cili garon për të parin e komunës së Kaçanikut në emisionin #DebatPernime ka shpalosur programin e tij qeverisës ku tha se së bashku me AAK kanë hartuar planin zhvillimorë për Kaçanikun ku orientimi i tyre kryesorë do të jetë zhvillimi ekonomik i komunës së Kaçanikut ku ky zhvillim do të arrihet me joshjen e investitorëve nga diaspora për hapjen e vendeve të punës, shkruan rtv21.tv

Kurtaj më tej tha se prioritet i tij do të jetë edhe arsimi ku do të bëhet do të bëhet ngritja e cilësisë së arsimit dhe do të bëhet depolitizimi i këtij sektori .

“Pastaj prioritet do të jetë shëndetësia do të kujdesim që qytetarët të kenë një shërbim të duhur shëndetësor që të mos shkojnë për trajtim mjekësore në Han të Elezit”, tha Kurtaj./21Media