Kurti: Ata kanë dhënë deklarata të rrejshme

Kurti: Ata kanë dhënë deklarata të rrejshme

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe shefi i Grupit Parlamentar të kësaj partie Glauk Konjufca, dorëzuan në Prokurorinë Themelore padi ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryeparlamentarit Kadri Veseli. Sipas tyre, Thaçi e Veseli me 28 dhjetor të vitit të kaluar,  nën betim, kishin shpifur për ta, në lidhje me rastin “Syri i Popullit”./21Media