Ajo është afër të 50-ve

Loading...

Ajo është afër të 50-ve

Zonja Fazilet apo në realitet Nazan Kesal është aktorja që i shohim çdo të ditë në serialin “Zonja Fazilet dhe të bijat”.

Aktorja turke Nazan Kesal u lind më 28 mars të vitit 1969. Studimet e larta i kreu për Arte të bukura në Universitetin e Izmirit.

Aktualisht zonja Fazilet është 49 vjeçare ani pse në serial duket se vitet për të kanë ndaluar në të tridhjetat, shkruan rtv21.tv.

Ajo është e njohur jo vetëm si aktore në filma dhe seriale, por edhe si aktore teatri. Ajo njihet për interpretimet e saj në “Vëllai im” në vitin 2016, “Delibal”, “Iklimler”, “Kiralik Ev” etj. Në serialin

“Zonja Fazilet dhe të bijat”, Nazan Kesal vjen në rolin kryesor si Zonja Fazilet serial ky i gjiruar në vitin 2017.

Zonja Fazilet është e martuar me Ercan Kesal dhe së bashku kanë një djalë./21Media