Holandezët në epërsi

Holandezët në epërsi

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Ajaxit dhe Tottenhamit, me epërsinë e holandezëve 2-0.

Vendasit së pari kaluan në epërsi me qendërmbrojtësin De Ligt në minutën e 5’.

Epërsinë e ka dyfishoi Ziyech në minutën e 36’.

Kujtojmë se kjo ndeshje po luhet në kuadër të ndeshjes kthyese të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve.

Ndeshjen e parë e kishte fituar Ajaxi me rezultat 1-0./kallxo