Lajçak: Normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën është në interes të Serbisë

1 min read

Emisari special i BE-së për dialogun Miroslav Lajçak tha se normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën është në interesin kombëtar të Serbisë.

“Më vjen mirë që gjatë kësaj vizite u takova me partitë opozitare parlamentare në Serbi për të dëgjuar pikëpamjet dhe qëndrimet e tyre ndaj dialogut. Normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën është në interesin kombëtar të Serbisë dhe si i tillë ka nevojë për mbështetje ndërpartiake”, shkroi Lajçak në Twitter.

Para vizitës në Serbi, Lajçak qëndroi për vizitë treditore në Kosovë./21Media