Ndeshja përfundoi me rezultat 1:1

Ndeshja përfundoi me rezultat 1:1

Sot është zhvilluar ndeshja e javës së 9-të, në Seria A, ndërmjet Lecce dhe Juventus-it. Edhe pse Juventusi e dominoi lojën, ndeshja përfundoi me rezultat të barabartë 1:1.

Golin e parë në ndeshje e shënoi Paulo Dybala, në minutën e 60-të. Por, pas vetëm gjashtë minutave Lecce e barazoi rezultatin, me golin e Marco Mancosu.

Edhe Higuain shënoi në minutën e 16-të, por gola e tij u anulua për shkak se sulmuesi ishte në pozitë jashtë loje.

Juventusi gjendet në vendin e parë me 23 pikë, por me një fitore eventuale të Interit, ata do të bien në vendin e dytë./21Media