2020 nis me tërmet

2020 nis me tërmet

2019 mori me vete shumë të këqija por mesa duket jo tërmetin

Mbrëmja e ditës së parë të vitit të ri 2020 ka kthyer në Korçë frikën nga lëkundjet sizmike.

Sipas IGJEUM, një tërmet me magnitudë 4.1 i shkallës Rihter me epiqendër Bilishtin dhe thellësi 21 km është regjistruar rreth orës 18:55./oranews