Liga më atraktive në Evropë, Liga e Kampionëve rikthehet këtë mesjave më sfidat e radhës në fazën e grupeve

Liga më atraktive në Evropë, Liga e Kampionëve rikthehet këtë mesjave më sfidat e radhës në fazën e grupeve

Sonte janë në program të luhen takimet në Grupin A,B,C dhe D. Sfida kryesore e sontme luhet në “Olimpico” të Romës mes skuadrës më të njëjtin emër dhe Chelseas.

Ndërkohë, klubet e mëdha si Manchester United, Barcelona e Juventus do të përballen me Benfican, Olimpiacos përkatësisht Sportingun.

Ndërkohë, edhe të mërkurën mbrëma luhen ndeshje interesante, e padyshim se kryendeshja luhet në Londër mes Tottenhamit dhe Real Madridit. Ballafaqimi i parë mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur baras 1-1 në “Bernabeu”, kështu që sfida e kthimit në ‘Wembley’ pritet të jetë dramatike, sepse të dy skuadrat synojnë që Grupin H ta kalojnë në cilësinë e lideres.

Të martën takohen:

Grupi A

Basel-CSKA Moscow

Manchester United-Benfica

Grupi B

Celtic-Bayern Munich

Paris Saint Germain-Anderlecht

Grupi C

Atletico Madrid-Qarabag

Roma-Chelsea

Grupi D

Olympiacos-Barcelona

Sporting CP-Juventus

Të mërkurën takohen

Grupi E

Liverpool-Maribor

Sevilla-Spartak Moscow

Grupi F

Napoli-Manchester City

Shakhtar Donetsk-Feyenoord

Grupi G

Besiktas-MonacoFC

Porto-RasenBallsport Leipzig

Grupi H

Borussia Dortmund-APOEL Nicosia

Tottenham Hotspur-Real Madrid