Selmanaj: Ligji për dialogun në kundërshtim me Kushtetutën.-Haxhiu: Ekipi negociator po i ndihmon Thaçit në ndarjen e Kosovës

Selmanaj: Ligji për dialogun në kundërshtim me Kushtetutën.-Haxhiu: Ekipi negociator po i ndihmon Thaçit në ndarjen e Kosovës

Dy partitë opozitare LDK-ja dhe Vetëvendosje  e kanë dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese ligjin për dialogun. Këto dy parti vlerësojnë se ky ligj është kundër kushtetues. LDK-ja dhe Vetëvendosje paralajmërojnë edhe protesta për ta ndalur idenë e presidentit Thaçi për, siç thonë, ndarjen e Kosovës./21Media