20-vjetori i masakrës në Burim të Malishevës

20-vjetori i masakrës në Burim të Malishevës

Në 20-vjetorin e masakrës së fshatit Burim të Malishevës, në një akademi përkujtimore janë përkujtuar të rënët e kësaj masakre. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, bëri thirrje që të hetohet secila masakër e kryer gjatë luftës së fundit në Kosovë nga forcat paramilitare serbe. Familjarët e dëshmorëve kërkojnë që kjo masakër të njihet dhe të trajtohet edhe nga krerët shtetëror./21Media