​Limaj – Meta: Forcimi i partneritetit me SHBA-në dhe BE-në, garanton integrimin euroatlantik

​Limaj – Meta: Forcimi i partneritetit me SHBA-në dhe BE-në, garanton integrimin euroatlantik

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka takuar në Tiranë presidentin shqiptar, Ilir Meta, me të cilin ka biseduar për zhvillimet aktuale në dy vendet shqiptare.

Ata kanë folur për mbledhjen e djeshme ndërjet Shqipërisë dhe Kosovës. Po ashtu Limaj ka bërë të ditur se deri në qershor presin që të nisë zbatimi i marrëveshjeve të mbledhjes së mbajtur në Pejë mes dy qeverive.

Temë e diskutimit mes Limajt dhe Metës ishte edhe liberalizmi i vizave për Kosovën./21Media

Si gjithmonë, kënaqësi ta takoja në Tiranë presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta me të cilin biseduam për zhvillimet…

Gepostet von Fatmir Limaj am Dienstag, 21. Mai 2019