Liverpool ka shënuar fitoren e radhës në Premierligë

Liverpool ka shënuar fitoren e radhës në Premierligë

Watford u mposht nga Liverpool me rezultat 0-3.

Golat i shënuan Mohamed Salah (67’), Alexander Arnold (76) dhe Roberto Firmino (89’).

Për Liverpoolin ka luajtur nga minuta e parë Xherdan Shaqiri, i cili u zëvendësua në minutën 74-të.

Manchester City vazhdon të jetë lider me 35 pikë, dy më shumë se Liverpooli në vendin e dytë.