2 me 0 për Liverpoolin

2 me 0 për Liverpoolin

Ndeshja Liverpool- Sheffield United ka përfunduar me rezultat 2 me 1 në favor të Liverpoolit.

Salah dhe Mane ishin ata që me golat e tyre i dhan fitore ekipit të tyre. Kjo ndeshje është zhvilluar në Premierligë.
Goli i parë në këtë ndeshje erdhi në minutën e katërt, kurse i dyti në minutën e 65-të.

Me fitoren e sotme Liverpooli ka arritur 58 pikë nga 20 ndeshje të zhvilluara. /21Media