Robertson ka përfunduar në radarin e “Të kuqëve”

Robertson ka përfunduar në radarin e “Të kuqëve”

Andrew Robertson është rikthyer në shtëpi nga parapërgatitjet parasezonale të Hull Cityt të cilat po i zhvillon në Portugali për shkak se klubi i tij është në bisedimet me Liverpoolin për shitjen e tij.

Raportohet se klubet janë bisedimet dhe një ofertë e Liverpoolit prej 10 milionë funtave do të bëjë që mbrojtësi i majtë të kaloj në Liverpool. Trajneri i skuadrës nga Anfieldi, Jurgen Klopp është duke shikuar mundësit që të nënshkruaj më një mbrojtës të majtë dhe siç duket, Robertson është cak i tij./21Media