IPKO Superliga e Kosovës në futboll

IPKO Superliga e Kosovës në futboll

Dje dhe sot janë zhvilluar tri ndeshje të xhiros së 19-të , të IPKO Superligës së Kosovës në futboll, të cilat kanë dhënë këto përfundime : Vushtrria -Drita 2:3 , LLapi – Feronikeli 2:1 dhe Drenica – Prishtina 1:3 .

Nesër takohen: Ballkani – Ferizaj, Gjilani- Flamurtari dhe Trepça’89- Dukagjini.

Ndeshjet fillojnë në orën 13:00. Në vijim ndjekim kronikat nga takimet e sotme Llapi – Feronikeli dhe Drenica – Prishtina.(Teksti- Tomor GRABOVCI)./21Media