Lloris optimist

Lloris optimist

Kapiteni i Tottenhamit, Hugo Lloris, beson se ka ardhur koha për të fituar trofe.

Francezi tha se dëshiron se lojtarët duhet të tregojnë vetën në fushë dhe të dëgjojnë trajnerin Mauricio Pochettino dhe jo të flasin për trofetë në media.

Kemi biseduar për të fituar trofe përgjatë dy sezoneve të kaluara. Është koha të tregojmë që ne mundemi. Ne nuk kemi nevojë të flasim, por të fokusohemi në lojën tonë dhe të luajmë sa me mirë të jetë e mundshme. Është e rëndësishme të tregojmë këtë gjë në ndeshjen e parë, të cilën e treguam. Është koha për të bërë me të mirën në ndeshjen e radhës”, deklaroi Lloris.