Lloris shpreson të luaj në Real Madrid ose Barcelonë

Lloris shpreson të luaj në Real Madrid ose Barcelonë

Kapiteni i Tottenhamit, Hugo Lloris ka folur për mënyrën si ka reaguar skuadra pasi mesfushori Christian Eriksen ka kërkuar largimin nga Tottenhami.

Futbollisti danez e ka bërë të qartë se dëshiron largim, me ëndrrën për të luajtur për Real Madridin ose Barcelonën.

Lloris ka thënë se këta muaj ka pasur shumë spekulime. “Ka pasur shumë spekulime gjatë afatit kalimtar. Ka biseduar për këtë gjë dhe ne e kemi respektuar. Mirëpo, deri në afatin e janarit është me ne dhe këtë gjë e ka treguar në ndeshjen ndaj Arsenalit. Nuk ka problem me klubin”, deklaroi ai.