Rezultati 1:2 për Realin

Rezultati 1:2 për Realin

Po zhvillohet ndeshja e njohur si “El Clasico” mes dy rivalëve, Barcelonës dhe Real Madridit.

Pas autogolit në minutën e 77-të Barcelona e barazoi rezultatin, mirëpo pas pak minutash Reali prapë kalon në epërsi kështu duke e bërë rezultatin 1:2.

Në fillim të pjesës së dytë të lojës mbrojtësi i Barcelonës Pique kishte shënuar autogol.

Dy gjigantët botëror po ballafaqohen në “Camp Nou” në sfidën e parë të Superkupës spanjolle./21Media