Trajneri i Spanjës ka ftuar 24 futbollistë për ndeshjet e nëntorit

Trajneri i Spanjës ka ftuar 24 futbollistë për ndeshjet e nëntorit

Luis Enrique ka bërë publike listën me futbollistët e grumbulluar për ndeshjet e javës së ardhshme kundër Kroacisë për Ligën e Kombeve dhe miqësores me Bosnjën.

Ajo që bie në sy është rikthimi në kombëtare i Jordi i Albës, i cili nuk ishte grumbulluar në herët e fundit dhe ky veprim shkaktoi polemika.

Pas paraqitjeve mbresëlënëse kundër në xhirot e fundit, spanjolli e ka rimarrë menjëherë vendin e tij në kombëtare.