Pianistja kosovare performoi me mezosopranon gjermane, Brigitte Bergmann

Pianistja kosovare performoi me mezosopranon gjermane, Brigitte Bergmann

Pianistja Lule Elezi ka prezantime të shpeshta para publikut, jo vetëm në Kosovë, por edhe në Evropë. Pianistja kosovare shumë shpesh paraqitet në koncerte pianistike, sidomos në Gjermani.

Kemi rrëfyer për koncertet e saj pianistike në Berlin, Potsdam (lexo: Pocdam) dhe qytete të tjera. Por, kësaj here, flasim për koncertin e saj bashkë me mezosopranon gjermane Brigitte Bergmann në qytetin Eberswalde.

Koncerti i radhës i Lules do të mbahet gjatë këtij muajit në Strasbourg./21Media