Në minutat e parë të pjesës së dytë Kombëtarja e Maltës ka barazuar rezultatin

Në minutat e parë të pjesës së dytë Kombëtarja e Maltës ka barazuar rezultatin

Agius Andrei në minutën e 50’të te ndeshjes ka barazuar rezultatin në 1 me 1.

Gjatë pjesës së parë Kosova veç golit të shënuar, ka pasur paraqitje shumë të mirë, me dominim të plotë të lojës ndaj Maltës.

Goli i Kosovës erdhi në minutën e 30-të, pas një kombinimi të mirë në mes Berishës e Kolollit dhe shënoi Kololli.

Ndeshja është duke u zhvilluar në kuadër të Ligës së Kombeve në Stadiumin “Fadil Vokrri”.

Ky është takimi i tretë i Ligës së Kombeve, nga dy takimet e para Kosova ka 4 pikë, me një fitore dhe një barazim./21Media