Klubi i La Ligas ofroi 50 milion euro, plus Yerry Mina dhe André Gomes

Loading...

Klubi i La Ligas ofroi 50 milion euro, plus Yerry Mina dhe André Gomes

United nuk e mendon shitjen e francezit.
Manchester United ka hedhur poshtë një ofertë nga Barcelona për Paul Pogba pasi klubi i La Ligës ofroi 50 milionë euro plus lojtarët Yerry Mina dhe André Gomes për francezin, transmeton rtv21.tv.
United nuk dëshiron të shesë mesfushorin 25-vjeçar dhe sigurisht jo për një shumë pothuajse gjysmën e asaj që ata kanë paguar për të, dy vjet më parë.

Pogba ishte i jashtëzakonshëm në mesfushë për Francën pasi fitoi Kupën e Botës dhe United dëshiron ta mbajë atë dhe ta shohë të riprodhojë atë formë për klubin e tij gjatë sezonit të ardhshëm.
Pogba arriti në Rusi pas një sezoni jo bindës në nivelin e klubit me menaxherin e United, José Mourinho, duke e lënë atë jashtë ekipit në disa raste.

Pas disfatës miqësore kundër Bayern Munchen të dielën, Mourinho i tha MUTV: “CEO im e di se çfarë dua dhe ende kam disa ditë për të pritur dhe të shoh se çfarë ndodh. Klubet e tjera që konkurrojnë me ne janë vërtet të fortë dhe tashmë kanë skuadra fantastike. Ose po investojnë masivisht si Liverpuli, të cilët blejnë gjithçka dhe të gjithë. Nëse nuk e bëjmë më mirë ekipin tonë, do të jetë një sezon i vështirë për ne “.

Barcelona është e interesuar për Yerry Mina, për qendërmbrojtësin kolumbian së bashku me Evertonin, ndërsa André Gomes nuk ka arritur të ndikojë te Barcelona pas lëvizjes së tij prej 30 milionë euro nga Valencia në 2016.
United ka shprehur një interes në qendërmbrojtësin e Bayern Munich Jérôme Boateng, por nuk janë të gatshëm të paguajnë çmimin e kërkuar të klubit Bundesliga prej 60 milion euro./21Media