Kujdesi ndaj flokëve

Kujdesi ndaj flokëve

Hidratimi i flokëve nuk bëhet vetëm me shampo pasi flokët kanë nevojë për lëndë ushqyese dhe maska hidratruese. Maskat mund t’i bëni edhe në shtëpi.

Ndërsa për flokë kaçurrele mund të përdorni maskën me vaj të arrës së kokosit, kastravec dhe vezë.

Pasi ti bluani ato, aplikojeni në flokë dhe masazhojeni për 5 minuta. Lëreni të veprojë për të paktën një orë dhe pastaj pastrojeni kokën me shampon e zakonshme dhe ujë të vakët./21Media