Super talenti francez Kylian Mbappe shumë shpejt do të transferohet tek Paris Saint Germain

Super talenti francez Kylian Mbappe shumë shpejt do të transferohet tek Paris Saint Germain

Sipas La Gazzetta dello Sport, futbollisti i Monaco-s do të transferohet tek PSG për një shumë prej 180 milionë euro, shkruan rtv21.tv.

I riu francez kishte një sezon të mrekullueshëm, dhe pritet që të refuzojë Real Madrid-in e Manchester City-n për tu bërë transferimi i dytë më i shtrenjtë i të gjitha kohërave në historinë e futbollit./21Media