Nis mbledhja e Këshillit drejtues të AAK-së

Nis mbledhja e Këshillit drejtues të AAK-së

Ka filluar mbledhja e këshillit drejtues të AAK-së.

Në këtë mbledhje do të vendoset për një koalicion të mundshëm parazgjedhor me Partinë Socialdemokrate.

I pari i kësaj partie, Shpend Ahmeti, gjatë ditës së sotme është takuar edhe me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa. Ndërsa, Shpend Ahmeti pas takimit ka deklaruar se si parti kanë përafrim edhe me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, dhe se beson se gjatë ditës së sotme do të takohet me kryetarin e kësaj partie, Ramush Haradinaj./21Media