Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes Juventusit dhe Ajaxit

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes Juventusit dhe Ajaxit

Juventusi ka kaluar i pari në epërsi ndaj Ajaxit, por shpejt ka ardhur përgjigja e mysafirëve.

Ndeshja është kthyese dhe është duke zhvilluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Golin e parë të takimit e ka shënuar Cristiano Ronaldo në minutën 28-të, kurse golin e barazimit e ka shënuar Donny van de Beek në minutën e 35-të.

Takimi i parë ka përfunduar me rezultat të barabat 1-1.