Do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të lehta  të cilat do t'i takojnë stadit të lartë të troposferës.

Do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të lehta  të cilat do t’i takojnë stadit të lartë të troposferës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalët e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 30-33 gradë Celsius. Shtypja atmosferike  vazhdon të mbetet  mbi vlerat e normales Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes. Indeksi UV mbetet i lartë, të paktën deri në gjysmën e dytë të këtij muaji,raporton IHM i Kosovës./21Media