Edhe këtë vit Meryem Uzerli në Festivalin e Kanës

Edhe këtë vit Meryem Uzerli në Festivalin e Kanës

Mbrëmjen e së martës është hapur edicioni i 72-të i Festivalit të Filmit në Kanë

Festivali këtë vit do të presë yje të shumtë, përfshirë aktorët: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Isabelle Huppert dhe muzikantët: Iggy Pop, Tom Waits, Elton John dhe Bono Vox.

Ndërsa në mesin e gjithë këtyre është edhe aktorja turke, Meryuem Uzerli, shkruan rtv21.tv.

Ajo ka parakaluar në tapetin e kuq ku ishte përkujdesur deri në detajin e fundit për dukjen. Por edhe është treguar dorëlirë në zbulimin e trupit më shumë se sa duhet.

 

View this post on Instagram

 

#aboutlastnight Opening Ceremony 72.Cannes Filmfestival 👗 @maison_estheremaryline #cannes #cannesfilmfestival #redcarpet

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

Para dy ditësh është paraqitur me një fustan ngjyrë hiri i cili ishte transparent në pjesën e poshtme, bndërsa mbrëmë ka veshur një fustan të kuq.

Edicioni i 72-të i Festivali Ndërkombëtar të Filmit që nisi këtë të martë do të vijojë deri më 25 maj, ndërsa për “Palmën e Artë” do të garojnë 21 filma./21Media